
Самовивіз сьогодні, безкоштовно
Хендрікс лакто стандарт, БМВД 20% для підсисних свиноматок, 25 кг
Ветеринарні рекомендації щодо годування свиней
Так як під час лактації свиноматка виробляє 8-10 кг молока з вмістом жиру 6,5% та білка 4,5%, потреба у поживних речовинах у цей період збільшується у два-три рази порівняно з періодом поросності. Чим вище кількість поросят у гнізді та їх вага, тим краще потрібно годувати свиноматку. Під час лактації тварин годують високоживильним комбікормом.
Свиноматки, які втрачають занадто багато ваги (понад 15 кг), пізніше входять у полювання і виробляють менше яйцеклітин.
Високе споживання корму під час лактації можливе, якщо:
- в приміщенні не дуже висока температура (18-20 ° С)
- корм бездоганної якості з погляду гігієни
- під час поросності свиноматку годували помірно
- під час поросності свиноматка отримувала достатню кількість клітковини (8% у складі комбікорму)
Чим нижче споживання корму, тим вищою має бути його поживність. Саме для молодих свиноматок, які погано їдять, до комбікорму потрібно додавати 1-3% кормової олії та 1-2% рибного борошна.
Продуктивність свиноматок залежить лише невеликою мірою від генетики. Вона набагато більше залежить від технології виробництва. Успіх гарантують збалансоване годування свиноматок, послідовне проведення необхідних робіт у свинарнику, особливо управління заплідненням, контроль пологів та дотримання гігієнічних заходів.
Період поросності поділяють у свою чергу на низькопоросний період і високопоросний період. Низькопоросні свиноматки (1-12 тиждень поросності) повинні годуватися дуже помірно. Їх потреба у поживних речовинах перебуває лише на рівні потреби життя, т.к. плоди ще дуже малі, і молока також немає. У той же час корм повинен бути багатий на клітковину, яка дає почуття ситості.
Високосупорні свиноматки (13-16 тиждень поросності) отримують більшу кількість корму, т.к. у цей період вже швидко розвиваються плоди, і їм потрібні додаткові поживні речовини. Але загалом під час періоду поросності потрібно обмежувати тварин у кормі, бо це покращує поїдання корму під час лактації. Залежність поїдання корму від рівня поживності.
За нормами свиноматка під час поросності повинна набирати близько 40 кг, причому 25 кг — це вага плодів і навколоплідних вод, а 15 кг, що залишилися, залишаються на поповнення резервів організму. Молоді свиноматки до 3-ї поросності мають набирати на 20-30% більше.
Надмірний набір живої маси на протязі поросності - це:
- велика частота виникнення ускладнень під час опоросу та слабкість пологової діяльності
- зниження апетиту під час лактації – високі втрати маси – погана плодючість
- високі втрати поросят через те, що свиноматки їх більше тиснуть через надмірну неповороткість.
Але нестача енергії теж негативно позначається на тваринах, тому що це призводить до народження поросят із низькою масою. Ще це призводить до того, що на початок лактації свиноматки не мають жодних резервів організму. Як наслідок, у свиноматок із великими гніздами може виникнути навіть безпліддя.
Приклад змішування корму:
Назва сировини | Лактуючі свиноматки |
Рецепт % | |
Пшениця | 15 |
Ячмінь | 35 |
Кукурудза | 30 |
Хендрікс | 20 |
Відгуків про цей товар ще не було.
Немає запитань про цей товар.